Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Nasz gabinet stomatologiczny MEDICO-DENT – obok profesjonalnej obsługi i gwarancji przyjaznej atmosfery – wyróżnia się ugruntowaną wiedzą specjalistów oraz stosowaniem wyłącznie nowoczesnych materiałów i sprzętu. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom usługi na najwyższym poziomie, w tym leczenie kanałowe pod mikroskopem. To stosunkowo nowe rozwiązanie, skierowane do tych pacjentów, u których doszło do zapalenia miazgi zębowej. Taki stan może grozić nawet utratą zęba, stąd konieczność szybkiej i fachowej interwencji stomatologicznej. Dlaczego właśnie przy wykorzystaniu mikroskopu? Zastosowanie urządzenia pozwala na wyleczenie zęba nawet w bardziej skomplikowanych przypadkach, gdy tradycyjne metody mogłyby zawieść. Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu chorej miazgi z komory i kanałów zębowych przy dużym powiększeniu. Choć metoda ta z zasady jest bardzo pracochłonna, a więc nie najtańsza, warto się jej poddać. Właściwe przeprowadzenie zabiegu umożliwia uratowanie zęba, który może służyć z powodzeniem przez długie lata. Uzupelnienia protetyczne musimy podzielic na ruchome i stale.Stale to korony i mosty,ruchome to protezy Należy pamiętać, że wszelkie dysfunkcje występujące w jamie ustnej to także zaburzenia dla całego układu pokarmowego. Brak nawet jednego zęba skutkować może niekorzystnymi zmianami. Są to m.in. wysuwanie się zębów przeciwstawnych, pochylanie się i przesuwanie sąsiednich zębów, ścieranie czy rozchwianie patologiczne zębów resztkowych, a ostatecznie zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych. Z tych powodów konieczne jest bardzo szybkie uzupełnianie braków zębowych.

Uzupełnienia protetyczne najprościej możemy podzielić na dwie grupy: protezy ruchome (uzupełnienia wkładane i wyjmowane przez pacjenta z jamy ustnej) oraz protezy stałe (korony i mosty trwale umocowane na zębach własnych pacjenta).

Charakterystyka leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zawsze jest ostatecznością, dotyczy zaniedbanych zmian i nieleczonych ubytków próchniczych. Nie zawsze jednak można z łatwością przeprowadzić ten zabieg w tradycyjny sposób. Szczególnie jeśli zmiany dotyczą zęba o nietypowej budowie (na przykład w wypadku skrzywionych korzeni i wąskich kanałów zębowych). Wtedy to właśnie leczenie kanałowe pod mikroskopem może okazać się jedynym sposobem na uratowanie zęba. Jest ono co prawda nieco droższe od tradycyjnego rozwiązania, ale z pewnością warte podjęcia, ponieważ alternatywa – czyli usunięcie chorego zęba i zastąpienie ubytku implantem – w dłuższej perspektywie czasu okazuje się rozwiązaniem znacznie kosztowniejszym i mniej satysfakcjonującym.


Całość zabiegu leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu składa się z kilku etapów:

Najbardziej czasochłonnym i ważnym etapem leczenia zęba pod mikroskopem jest odszukanie wszystkich jego kanałów zębowych. To właśnie dzięki zastosowaniu mikroskopu uda się zyskać pewność, że ząb zostanie całkowicie wyleczony. Mikroskop znajduje się bezpośrednio nad głową pacjenta siedzącego na fotelu stomatologicznym, co umożliwia stosunkowo łatwy wgląd do wnętrza zęba. Do zalet leczenia kanałowego pod mikroskopem należy więc przede wszystkim większa skuteczność w porównaniu z tradycyjnymi metodami i możliwość zastosowania go w bardziej skomplikowanych przypadkach. Dzięki mikroskopowi stomatolog powiększa i oświetla kanały zębowe, co umożliwia mu dokładniejsze i bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu, a przez to zwiększa jego powodzenie, nawet w przypadku zębów o nietypowej budowie anatomicznej.

Z nami zadbasz o swoje zęby, oferujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, które uratuje zęba nawet w bardzo złym stanie. Dowiedz się więcej w gabinecie MEDICO-DENT.
Uśmiechnij się, do zdrowia


+48 535 308 608

kontakt@medico-dent.pl


Adres

Al. kard. Stef. Wyszyńskiego 93A,
94-051 Łódź


 Copyright by Design Spektrum. All rights reserved.
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare